Ruch w kadrze – wyzwanie fotograficzne

with Brak komentarzy

Jak pokazać ruch na fotografii?

Cztery tygodnie temu podjęłam spontaniczną decyzję zapisania się na Uniwersytet Akademii Fotografii Dziecięcej - semestr 3, czyli wyższa szkoła jazdy.

Z pierwszym wyznaniem pod tytułem "Ruch" zmagałam się dzielnie ruszając w miasto jak i ganiając za dziećmi po domu oraz nieustanie rozmyślając o ruchu. Dziś spojrzałam na wyniki oceny prac finalnych i okazało się że mój kadr "O nie!" został wyróżniony jako najlepsze zdjęcie wyzwania!!!

Komentarz instruktorki Agnieszki Mocarskiej:


"Jak potwierdzić klasę fotograficzną przez zaprzeczenie? Sfotografować odmowę! Temat wyzwania, ruch, pozostał w tym ujęciu ściśle na służbie treści. Rozwiany włos w pędzie zdecydowanej dezaprobaty dla klopsików w kontraście do zaciśniętych na blacie paluszków mówi wszystko: nie zjem tego ani dziś, ani nigdy, ani w ogóle, nie, nie i nie! Żywiołowość komunikatu kilkulatki są uwypuklone krótkim czasem naświetlania i jest ona jedynym dynamicznym obiektem w tym ujęciu. Spostrzegawczość i refleks fotografki wspomogły rejestrację tej niepowtarzalnej chwili. Z takim kadrem na karcie można z uśmiechem na ustach zrobić drugi obiad."

 

Podsumowanie wyzwania na blogu Akademii:

AFD

 

Zostaw komentarz